Εκδήλωση ενδιαφέροντος για συμμετοχή σε βιωματικό εργαστήριο

Ο Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής κ. Κωτσάκης Σταύρος, και το ΚΕΠΛΗΝΕΤ Αργολίδας σας ενημερώνουν:

Υπάρχει ενδιαφέρον για την διεξαγωγή βιωματικού εργαστηρίου, με σκοπό την  επίδειξη της λύσης Ubuntu LTSP, sch-scripts, epoptes και Windows Remote Desktop Server ως ιδεατή μηχανή.

Εισηγητής του σεμιναρίου θα είναι ο κ. Γιάννης Σιάχος, από το Π.Σ.Δ.. Το εργαστήριο αυτό θα διοργανωθεί από την Τεχνική Στήριξη του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου, το Σχολικό Σύμβουλο Πληροφορικής κ. Κωτσάκη Σταύρο και το ΚΕΠΛΗΝΕΤ Αργολίδας. Ο χώρος διεξαγωγής του σεμιναρίου θα είναι κάποιο σχολείο του Ναυπλίου, Δευτέρα ή Τετάρτη ή Παρασκευή, απογευματινές ώρες, πιθανόν 16.00-20.00.

Θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης από το Σχολικό Σύμβουλο Πληροφορικής.

Θα θέλαμε να δούμε αν υπάρχει το ανάλογο ενδιαφέρον, έτσι ώστε να προχωρήσουμε στην οργάνωσή του. Όποιος συνάδελφος ενδιαφέρεται, παρακαλείται να δηλώσει το ενδιαφέρον του στο Link.

Παρακαλούνται οι κύριοι διευθυντές να μεριμνήσουν έτσι ώστε, να λάβουν ενυπόγραφα γνώση όλοι οι καθηγητές πληροφορικής των σχολικών μονάδων τους, και να προωθηθεί το email αυτό, στα προσωπικά email των καθηγητών.

1.   Ο Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής

·        Κωτσάκης Σταύρος