ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ 5-5-2021 : Kενές οργανικές θέσεις – υπεραριθμίες εκπαιδευτικών. Δηλώσεις έως 10-05-2021

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΙΝΑΚΑ ΟΡΓΑΝΙΚΩΝ ΚΕΝΩΝ- ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΩΝ 5-5-2021

ΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΕΞΗΣ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΕΙΣ:

Α΄ΟΜΑΔΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΕΟ4 :Προσδιορίζεται οργανικό κενό ΠΕ04 στο Γυμνάσιο Κουτσοποδίου.

Β΄ΟΜΑΔΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ:

Α. Προσδιορίζεται ΕΝΑ οργανικό κενό ΠΕ04 αντί δύο, στο εσπερινό ΓΕΛ Ναυπλίου.

Β. Προσδιορίζεται οργανικό κενό ΠΕ04 στο 1ο ΓΕΛ Ναυπλίου.

Δ΄ΟΜΑΔΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ:

Α. Προσδιορίζεται οργανικό κενό ΠΕ04 στο Γυμνάσιο Ερμιόνης.

Β. Προσδιορίζεται οργανικό κενό ΠΕ06 στο Γυμνάσιο Ερμιόνης.

Γ. Προσδιορίζεται οργανικό κενό ΠΕ88.01 στο ΕΠΑΛ Κρανιδίου.

Δ. Δεν υφίσταται υπεραριθμία ΠΕ88.02 στο Γυμνάσιο Ερμιόνης.

Καθόσον αφορά τις προθεσμίες υποβολής των δηλώσεων, αυτές παραμένουν ως έχουν δηλ. από 27-4-21 έως 10-5-21.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΑΡΧΕΙΟ

ΑΡΧΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ανακοινώνεται ότι το ΠΥΣΔΕ Αργολίδας με την αριθμ.09/27-04-2021 πράξη του, προσδιόρισε τις παρακάτω κενές οργανικές θέσεις και τις υπεραριθμίες εκπαιδευτικών σε σχολικές μονάδες αρμοδιότητάς του, για τις μεταθέσεις (βελτίωση θέσης) και τις οριστικές τοποθετήσεις εκπαιδευτικών που ανήκουν οργανικά στο νομό ή μετατέθηκαν από άλλο νομό στην περιοχή αρμοδιότητάς του το τρέχον σχολικό έτος.

Καλούνται όλοι οι εκπαιδευτικοί που έχουν οργανική θέση στα σχολεία και ανήκουν σε κλάδους ή ειδικότητες στις οποίες έχουν προσδιοριστεί θέσεις υπεράριθμων σε αντιστοίχιση με τα οργανικά κενά της παρούσας, να υποβάλλουν δήλωση από 27-04- 2021 έως και τη Δευτέρα 10-05-2021 ώρα 15.00 για να δηλώσουν αν επιθυμούν ή όχι να κριθούν ως υπεράριθμοι.

Δήλωση, έστω και αρνητική θα υποβληθεί ανεξάρτητα από το αν οι ανωτέρω επιθυμούν ή όχι να χαρακτηρισθούν ως υπεράριθμοι/ες.

Συμπληρωματικά της δήλωσης πρέπει να υποβάλλουν συμπληρωμένο το έντυπο υπολογισμού των μονάδων μετάθεσης όσοι από τους παραπάνω εκπαιδευτικούς :

I. Δηλώσουν ότι επιθυμούν να κριθούν ως υπεράριθμοι και δεν έχουν υποβάλλει το 2020 αίτηση μετάθεσης ή βελτίωσης θέσης.

II. Δηλώσουν ότι δεν επιθυμούν να κριθούν ως υπεράριθμοι και έχουν τοποθετηθεί τελευταίοι στη σχολική μονάδα της οργανικής τους θέσης εφόσον δεν έχουν υποβάλλει το 2020 αίτηση μετάθεσης ή βελτίωσης θέσης.