Παράταση Αιτήσεων συμμετοχής για επιλογή μαθητών στο νεοσύστατο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Αργολίδας

Σας ενημερώνουμε, ότι σύμφωνα με το ΦΕΚ 2538/Β/14-6-2021 ιδρύθηκε και θα λειτουργήσει από το σχ. έτος 2021-200 Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο στην Προσύμνη του Δήμου Άργους-Μυκηνών. Στο καλλιτεχνικό γυμνάσιο θα λειτουργήσουν οι κατευθύνσεις Εικαστικών τεχνών, Θεάτρου Κινηματογράφου και Χορού.

Η προθεσμία αιτήσεων συμμετοχής των αποφοίτων Δημοτικών Σχολείων παρατείνεται έως 3-92021στην ηλεκτρονική διεύθυνση mail@dide.arg.sch.gr.

Για περισσότερες πληροφορίες και για το υπόδειγμα αίτησης, δείτε την ιστοσελίδα του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου

Για την ακριβή ημερομηνία επιλογής θα ακολουθήσει επόμενη ανακοίνωση.

Για πληροφορίες σχετικά με το πλαίσιο λειτουργίας του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου, δείτε το σχετικό ΦΕΚ (886/Β’/5-3-2021)