Ίδρυση Εσπερινού ΕΠΑΛ Άργους – Πρόσκληση για εγγραφές

ΠΕΡ/ΚΗ Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Π/ΝΗΣΟΥ
Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

26/6/2023

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας σας ανακοινώνει με χαρά  την ίδρυση  του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Άργους, με έδρα το Άργος (ΦΕΚ 4151/τΒ/23-06-2023),το οποίο πρόκειται να λειτουργήσει στο σχολικό συγκρότημα του ΠΕΠΑΛ Άργους 3ο χλ Άργους Ναυπλίου.

Στο Εσπερινό ΕΠΑ.Λ θα λειτουργήσουν, εφόσον υπάρξει ικανός αριθμός αιτήσεων οι παρακάτω τομείς:

Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος

– Πληροφορικής

– Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού

– Διοίκησης και Οικονομίας

– Μηχανολογίας

– Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας

Προκειμένου να εκτιμηθεί η δυνατότητα  λειτουργίας του για το σχολικό έτος 2023-2024  , παρακαλούνται οι επιθυμούντες/σες να φοιτήσουν σε αυτό, να καταθέσουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος στην ΔΔΕ Αργολίδας  (Αμυμώνης 7, Ναύπλιο) όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.

Η αίτηση δύναται να κατατεθεί αυτοπροσώπως ή με ηλεκτρονική αλληλογραφία στη διεύθυνση mail@dide.arg.sch.gr.

Η φοίτηση είναι (τριετής  ή διετής ή μονοετής ανάλογα με τον τίτλο εγγραφής) και το απολυτήριο είναι αναγνωρισμένο και  ισότιμο με τα ΓΕ.Λ και Ημερήσια ΕΠΑ.Λ .

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να απευθύνονται στα  τηλέφωνα 2752099214/22306/23246/22730 και στο  e-mail: mail@dide.arg.sch.gr

Ευχαριστούμε όσους και όσες συνέβαλλαν στην προσπάθειά για την ίδρυση του Εσπερινού ΕΠΑΛ στην περιοχή μας.