Γυμνάσιο Αγ. Τριάδας: Η Ελληνική Επανάσταση και οι ήρωες του ΄21 μέσα από το βλέμμα των παιδιών 200 χρόνια μετά

Το Γυμνάσιο Αγίας  Τριάδας, συμμετείχε στον διαγωνισμό παιδικής ζωγραφικής-κολάζ  που διοργάνωσε το παράρτημα του Πολεμικού  μουσείου Ναυπλίου, με θέμα  << Η Ελληνική Επανάσταση  και οι ήρωες του ΄21  μέσα από το βλέμμα των παιδιών  200 χρόνια μετά>>.

Ο διαγωνισμός  διεξήχθη  από τις 25 Μαρτίου έως τις 30 Ιουνίου  2021 υπό την ευθύνη της καθηγήτριας εικαστικών  του σχολείου μας κυρίας  Πετρούλας  Οικονομοπούλου.

Η βράβευση των επιτυχόντων και η έκθεση των έργων που επιλέγησαν  έγινε στις  17 Σεπτεμβρίου 2021, στους χώρους του Πολεμικού μουσείου και η μαθητική έκθεση διήρκεσε έως την  28 Οκτωβρίου 2021.

Στην μαθήτρια της Β΄ τάξης,  Γεωργία  Ρέντα  απενεμήθη  το τρίτο Βραβείο.

Ακολουθούν φωτογραφίες  με το  έργο  και την βράβευση της μαθήτριας από τον εκπρόσωπο του Πολεμικού  Μουσείου Ναυπλίου.