Δικαιολογητικα – εντυπα για αναπληρωτες εκπαιδευτικους β΄’ φασης αναπληρωτών

Οι προσληφθεντες αναπληρωτες εκπαιδευτικοι παρακαλουνται να διαβασουν προσεκτικα τις οδηγιες, να συγκεντρωσουν τα απαραιτητα δικαιολογητικα και να συμπληρωσουν τα σχετικα εντυπα.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Όλα τα απαραιτητα δικαιολογητικά σκανάρονται, αποθηκεύονται σε ένα (1) ενιαίο αρχείο PDF και αποστέλλονται στη ΔΔΕ Αργολίδας στο mail@dide.arg.sch.gr το συντομότερο δυνατόν.
Επιπρόσθετα όλα τα ανωτέρω δικαιολογητικά σε έντυπη μορφή κατατίθενται στο σχολείο τοποθέτησης.

Οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία από την Παρασκευή 1 Οκτωβρίου έως και τη Δευτέρα 4 Οκτωβρίου 2021.

Επί της διαδικασίας τοποθέτησης σε σχολικές μονάδες (για τις περιπτώσεις που απαιτείται) και ανάληψης υπηρεσίας, οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να ανατρέξουν στην διεύθυνση www.minedu.gov.gr/anaplirotes όπου έχουν αναρτηθεί οι απαραίτητες πληροφορίες και διευκρινίσεις.